Odlotoweloty.pl

Informacje dla pasażera

Motolotnią latamy w określonych warunkach pogodowych, które są zmienne. Zawsze powiadam umówionym pasażerom, że dziś wiem, że jutro będę latał, ale to pewność na 50-70%. Gdy nadchodzi jutro zdarza się, że do godziny przed lotem odwołujemy go.

W powietrzu ma być bezpiecznie i przyjemnie. Najlepsze warunki do lotu panują przeważnie późnym popołudniem i przed zachodem słońca lub rano zaraz po wschodzie.

Moja motolotnia wznosi się z prędkością 3-5m/s.
Standardowo latamy na wysokości 200-400 m, maksymalnie nawet 2.500 m.
Pasażer musi mieć ukończone 16 lat lub pisemną zgodę opiekuna prawnego.
Maksymalny wzrost pasażera to 200cm, a waga 100 kg. Lotnictwo ultralekkie 🙂

Pasażer przed lotem podpisuje oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych oraz o zapoznaniu się z zasadami lotu. Pasażer nie może być pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Ubiór zależny od warunków temperaturowych, ale zawsze pełny, bez odsłoniętych części ciała.

Nie zabieramy ze sobą kamer czy telefonów. Dla chętnych (jako opcja) pamiątkę możemy uwiecznić na sprzęcie przymocowanym na stałe do motolotni. Motolotnia wyposażona jest w interkom, więc podczas lotu słyszymy się i możemy swobodnie rozmawiać.

Czas lotu to rzeczywisty czas przebywania w powietrzu. Nie jest tu wliczana odprawa przed lotem, kołowanie, instruktaż itd. Loty realizowane są od maja do końca września. Ważność Vouchera rok od daty zakupu.

Ostateczna decyzja o wylocie należy do pilota, chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo. Loty mogą być odwołane ze względu na silny wiatr, deszcz, zbyt niską podstawę chmur lub temperaturę poniżej 15 stopni.

Brak wstawienia się pasażera o umówionej godzinie traktuję jako zrealizowany Voucher – szanuję swój i Twój czas 🙂

Możliwa jest również niestandardowa długość lotu – Ty decydujesz gdzie – do uzgodnienia.
Nagrania lotu jako opcja są realizowane za pomocą dwóch sportowych kamer na kartach microSD pasażerów.